Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/medsport/medsport-group.com.ua/www/catalog/controller/extension/module/microdatapro.php on line 151 Дефіцит заліза: Fit & Shape, EthicSport | Medsport
0
0
0

Дефіцит заліза

Дефіцит заліза

Значення заліза для підтримки здоров'я людини навряд чи можна переоцінити. Досить сказати, що цей мікроелемент є складовою частиною більш ніж 70 ферментів. Важливість заліза як біологічно активної речовини пояснюється тим, що даний елемент найбільш легко окислюється і відновлюються з усіх металів, виявлених у живій природі. Загальний вміст заліза у тканинах і органах людського тіла становить приблизно 3-4 г.


Добова потреба.

На добу людина повинна споживати з їжею близько 10-20 мг заліза. Однак з цієї кількості у травному тракті всмоктується тільки близько 10%, тобто 1-2 мг, і приблизно стільки ж заліза щодня виводиться з організму.


Значна частина цього мікроелемента втрачається щодня шкірою, яка злущується, а також при потовиділенні.


Під час фізичних навантажень потреба у залізі зростає. Так, при заняттях гімнастикою і фігурним катанням людині потрібно приблизно 25-35 мг заліза на добу, плаванням - збільшення кількості цього мікроелементу у щоденному меню до 40 мг, важкою атлетикою - 35 мг, боротьбою і боксом - 20-35 мг, ігровими видами спорту (футбол, хокей, волейбол, баскетбол) - 25-40 мг, лижним спортом і бігом на довгі дистанції - до 45 мг.


Після посилених тренувань у спортсменів може виникнути дефіцит заліза в організмі, що виявляється у порушеннях функцій кровоносної системи, зміни на шкірних покривах, розладі злагодженої роботи органів травлення. Слід зазначити, що виражені симптоми нестачі заліза досить рідко зустрічаються серед професійних спортсменів, але різні форми прихованого дефіциту цього мікроелемента часто виявляють навіть у членів національних олімпійських збірних з різних видів спорту. Такі ситуації виникають в основному через порушеного співвідношення між залізом, яке надходить з їжею і зростаючою потребою організму в цьому елементі. Інтенсивні тренування здорової людини не становить особливих труднощів заповнити нестачу заліза - досить лише частіше вибирати для приготування страв продукти, багаті цим мікроелементом. До того ж препарати, що містять залізо у доступній для засвоєння формі, вільно продаються в аптеках і дозволені для вживання всіма спортивними організаціями.